Czech / česky

Po doktorském studiu na MBA-studium

Jmenuji se Dita Hommerová a pracuji na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni, katedře marketingu, obchodu a služeb. Po doktorském studiu jsem byla přijata do studijního programu Marketing Management v Hofu a v roce 2008 jsem toto studium úspěšně absolvovala.

Mým zaměřením je marketing management a především customer relationship management (CRM – řízení vztahů se zákazníky). Vzhledem k tomu, že v západoevropských zemích je CRM jako vědní disciplína více teoreticky rozpracována a rovněž v praxi častěji využívána, chtěla jsem studovat v zahraničí a získat nové poznatky. A protože si Hof stojí dobře v rankingu vysokých škol v Německu, rozhodla jsem se jednoznačně pro tuto vysokou školu.

Když jsem poprvé přijela do Hofu, byla jsem velice pozitivně překvapena nejen městem samotným, ale také školou. Docenti, profesoři a studenti jsou velmi milí a ochotní lidé. Jelikož se jedná o mezinárodní studijní program, můžeme se zde setkat se studenty z nejrůznějších zemí. To se zajímavě odráží ve výuce, neboť každý ze studentů vypráví o specificích a postupech, které se uplatňují v jeho rodné zemi.

Tento studijní program nabízí hodnotnou výuku a to zejména díky zkušeným docentům a profesorům. V porovnání s českými vysokými školami se německé vysoké školy orientují více na praxi, díky čemuž jsem měla možnost naučit se spoustu nového – best practices, simulační hry, nové metody, exkurze, přednášky praktiků a mnoho dalšího. Kompetence, které jsem studiem v Hofu získala, mohu využít v mém dalším profesním životě. Díky mé práci mám stále možnost rozšiřovat a zintenzivňovat spolupráci obou vysokých škol (přednášky hostujících profesorů, mobility studentů, dvojí diplom, etc.).

Existuje tedy mnoho důvodů, proč bych tento studijní program Marketing Management každému nejen českému studentovi doporučila.

Je to opravdu dobré sousedství!

Dita Hommerová

Campuses

Corner

Campus Hof

Alfons-Goppel-Platz-1
95028 Hof

Campus Münchberg

Kulmbacher Str. 76
95213 Münchberg

Campus Kronach

Kulmbacher Straße 11
96317 Kronach

Fon: +49 (0) 9281 / 409 3000

Campus Selb

Spiegelhaus
Wittelsbacher Str.41
95100 Selb
Fon: +49 (0) 9281 / 409 3000